Connect with us

Etkinlikler

Kimya ihracatçılarından 10 Günde Devr-i Alem

Yayın Tarihi:

on

Kozmetik, plastik ve private label sektörlerinden 130 Türk firması, Mayıs ayında dört kıtada dört fuara çıkarma yapmaya hazırlanıyor.

 

Türkiye ihracatını sırtlayan kimya sektörü, 2013 yılının ilk çeyreğinde 4,2 milyar dolarlık ihracata ulaştı. 20 milyar dolarlık yılsonu hedefine kilitlenen kimyacılar, İstanbul Kimyevi Madde ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB)’in milli katılım organizasyonu ile Mayıs ayında 4 kıtada 4 fuara birden katılıyor. İKMİB öncülüğünde ihracatta rekor kıran kimya sektörü, fuarlarla yeni pazarlara ulaşarak ihracatını artırmanın yollarını arıyor.

Kimya sektörü, Mayıs ayında Brezilya, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri ve Hollanda’da düzenlenen uluslararası fuarlarda ülkemizi temsil edecek.

Türk plastik sektörü, aynı hafta hem Uzakdoğu hem Güney Amerika pazarında yeni fırsatları arayacak. İKMİB ve PAGDER (Plastik Sanayicileri Derneği) ortak milli katılım organizasyonuyla 11 plastik firması, Çin’in Guangzhou şehrinde, 20 – 23 Mayıs tarihleri arasında yapılacak Chinaplas Fuarı’na katılıyor. Türkiye, bu yıl üçüncü kez fuardaki yerini alıyor. Bir diğer buluşma ise 20 – 24 Mayıs tarihlerinde Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde gerçekleşecek. Plastik makine üreticilerinin ağırlıkta olduğu 12 Türk firması Brezilya’daki dev plastik buluşmasına katılacak. Türk firmaları ilk kez 2010 yılında, yeni adı Feiplast olan fuara katılmış ve olumlu görüşmelerde bulunmuştu.

Advertisement

Mayıs ayının son haftasında ise, iki önemli organizasyon daha gerçekleşiyor: Ortadoğu’nun en büyük kozmetik fuarı Beautyworld Middle East 2013 ve dünya private label sektörünün en büyük buluşmalarından PLMA’s World Of Private Label 2013 Amsterdam Fuarı.

 

İKMİB’in bu yıl dokuzuncu kez Türk kozmetik firmalarının milli katılımını organize ettiği Beautyworld Middle East 2013, 28 – 30 Mayıs tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde yapılacak. Fuarın bu yıl da ana sponsoru olan Türkiye, 80 firma ile temsil edilecek. Türkiye’nin en yüksek katılımla yer aldığı fuar, dünyanın en büyük kozmetik etkinliklerinden biri haline geldi. İran, Irak, Suudi Arabistan, Ürdün, Fas, Mısır, Cezayir, Tunus gibi Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden alıcıları buluşturması bakımından önem taşıyor. Türk kozmetik markaları, son yıllarda hem ülke imajı hem de Türk dizilerine olan yoğun ilginin de etkisiyle bölgede büyük talep görüyor.

 

Bütün alt sektörlerine ihracatlarını artırma konusunda destek veren İKMİB, 28 – 29 Mayıs tarihlerinde ise, özel etiketli (fason imalat) ürünler alanında Avrupa’nın en önemli fuarı olan PLMA’s World Of Private Label 2013 Amsterdam Fuarı’na beşinci kez milli katılım organizasyonu düzenleniyor. Fuarda 28 firma milli katılımla yer alacak.

Advertisement

 

KMIB Baskani Murat Akyuz-3

İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, kimya ihracatını sürdürülebilir kılmak amacıyla çalışmalarına hız verdiklerini belirterek “İhracatımızı artırmamızda milli katılım organizasyonu düzenlediğimiz fuarlar ile UR-GE kapsamında kurduğumuz yurtdışı pazarlama takımlarının katıldığı ticari heyet gezilerinin büyük payı olduğuna inanıyoruz. İhracatçılarımız, gerek yeni pazarlara ulaşmak gerekse görece zayıf olduğumuz pazarlarda güçlenmek için her yıl binlerce kilometre yol kat ediyor. Sadece mayıs ayında 4 fuara birden gidiyoruz. Yıl genelindeki fuar ve ticari heyet gezilerimizin sayısı 20. THY’nin direkt uçuş yaptığı ülke sayısının artması da işimizi kolaylaştırıyor.”  diye konuştu.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Etkinlikler

Silicone Expo Europe, Dow’un Ana Konuşmasıyla Heyecan Verici Teknik Konferans Programını Açıklıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Silicone Expo Europe, Dow'un Ana Konuşmasıyla Heyecan Verici Teknik Konferans Programını Açıklıyor

Silicone Expo Europe, silikon endüstrisinin önde gelen etkinliği, 17 Ocak’ta Dow’un çarpıcı bir ana konuşmacı olarak yer alacağı olağanüstü bir Teknik Konferans duyuracak. Bu konferans, silikon teknolojisindeki en son gelişmeleri keşfetmek için endüstri uzmanlarını, yenilikçileri ve düşünce liderlerini bir araya getirecek.

Dow, keskin malzeme bilimi ve sürdürülebilir çözümlere olan bağlılığı ile, değerli içgörüler sunarak konferansın tonunu belirleyecek. Konferans kapsamında katılımcılar, silikon uygulamalarındaki ilerlemeler, sürdürülebilir uygulamalar ve silikonun yeni teknolojilerdeki rolü gibi konularda tartışmalara katılacak ve sektör uzmanlarından bilgiler edinecek.

Wacker, Evonik, Rico Group, Elkem ve Elmet gibi şirketlerin yer alacağı dinamik bir sergi alanı da olacak. İlgilenen katılımcıların bu etkinlikte yerlerini almak için hızla kayıt yaptırmaları öneriliyor. Nathan Reuby, etkinliğin silikon teknolojisindeki potansiyeli keşfetmek için eşsiz bir platform olduğunu belirtiyor. Daha fazla bilgi ve kayıt için Silicone Expo Europe web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Oku

Etkinlikler

Plast Eurasia İstanbul 2023: Avrasya’nın En Büyük Plastik Fuarı Kapılarını Açıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Avrasya’nın en büyük plastik endüstrisi etkinliği olan Plast Eurasia İstanbul, bu yıl 22-25 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Uluslararası katılımın yoğun olacağı bu dev fuar, sektör profesyonellerini bir araya getirerek plastik endüstrisinin son yeniliklerini ve teknolojilerini sergileyecek.

Bu yılki fuar, 1.400’den fazla katılımcı firmanın ve 65.000’i aşkın sektör profesyonelinin katılımıyla rekor bir ziyaretçi sayısına ev sahipliği yapacak. Almanya, Danimarka, İran, Rusya, İtalya, Polonya, Çin ve İspanya gibi pek çok ülkeden katılımcıların yer alması, fuarda uluslararası bir platform oluşturuyor. Katılımcılar, ürünlerini sergileme ve yeni iş bağlantıları kurma fırsatı bulacaklar.

Plastik sektörü, Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlamaya devam ediyor. Toplam üretimi 10 milyon tonu aşan ve cirosu 50 milyar doları bulan bu sektör, doğrudan mamul ihracatında da 8 milyar dolarlık bir hacme ulaşıyor. Fuar, bu büyüyen sektörün küresel pazardaki yerini daha da güçlendirmeyi amaçlıyor.

Ziyaretçiler için, fuara online olarak erken bilet alımlarında indirimli fiyatlar sunuluyor. Biletler, www.plasteurasia.com web sitesi üzerinden temin edilebilecek. Plastik sektörünün kalbinin atacağı bu etkinlik, sektör profesyonelleri için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

Plast Eurasia İstanbul Fuarı, sektördeki son gelişmeleri, yenilikçi ürün ve hizmetleri keşfetmek isteyen herkesi bekliyor. Bu yılki etkinlik, plastik endüstrisinin geleceğine ışık tutacak önemli bir platform olacak.

Advertisement
Devamını Oku

Etkinlikler

Dünya plastik sektörünün aktörleri Plast Eurasia İstanbul’da buluşuyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Plastik endüstrisinin her yıl düzenlenen en büyük fuarlarından biri olan Plast Eurasia İstanbul Fuarı 22-25 Kasım 2023 tarihleri arasında sektörün aktörlerini buluşturmaya hazırlanıyor. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 32. kez bir araya gelecek olan sektör temsilcileri, plastik endüstrisine dair son teknolojileri, gelişmeleri tek çatı altında görme imkânı bulacak.

Plastik hayatımızın içinde

Bugün 10 milyon tonu geçen toplam üretimi, 50 milyar doları aşan cirosu, 8 milyar doları aşan direkt mamul ihracatı ve son 10 yılda GSMH büyümesini aşan yıllık büyümesi ile Türkiye ekonomisinin en önemli aktörlerinden biri olan plastik endüstrisinin ülke ekonomisine katkısı giderek artıyor. Türkiye plastik endüstrisinde Avrupa’da ilk sırada, dünya genelinde de altıncı sırada yer alıyor.

Plastikler bugün hayatımızın her alanında yer alıyor. Ambalajdan yapı ve inşaata, ulaşımdan tarıma, elektrik elektronikten sağlık sektörüne hatta spora, tasarıma, hobilerimize kadar pek çok alanda plastik hayatımızın içinde. 

Teknoloji ve yeniliğin merkezi Plast Eurasia İstanbul Fuarı

Advertisement

Sektörün geleceğini şekillendiren, hayatımıza yön veren teknolojilerin ve yeniliklerin sergileneceği fuarda, 1.000’in üzerinde katılımcı firmanın 65.000’den fazla sektör profesyoneli ile bir araya gelmesi bekleniyor. Plastik endüstrisinin lider markalarının sergileyeceği binlerce ürünü bir arada inceleme fırsatı yakalayacak olan ziyaretçiler fuarda,  makine ve hammadde ana başlıkları altında en yeni ürün ve hizmetleri bulacak.

Sektörün dev fuarı büyümeye devam ediyor

Plastik makineleri, makine ekipmanları ve yan sanayi, kalıp, geri dönüşüm, ısı ve kontrol cihazları, otomasyon, soğutma sistemleri, ham madde ve kimyasalları, yarı mamul ürünlerinin sergilendiği heniş bir kapsama sahip olan Plast Eurasia İstanbul Fuarı 2023 yılında da büyümesini sürdürüyor. Fuara yaklaşık 2 ay kala satışların tamamlandığı fuarda, 2023 yılında bir yeni salon daha ziyarete açıldı. Dünyanın dört bir yanından ürünlerini sergilemeye gelecek olan katılımcılar Almanya, İngiltere, Polonya, Hollanda, İspanya gibi ülkelerin yanı sıra Hindistan, İran gibi sektörde önde gelen diğer ülkelerden de ziyaretçiler ile buluşacak. 

Ziyaretçiler için avantajlı dönem devam ediyor

Yoğun ilginin sürdüğü fuarın online bilet ücretlerinde avantajlı dönem devam ediyor. Online biletini erkenden alan ziyaretçiler fuarı, indirimli bilet ile ziyaret edebilecek. Fuar, üç gün boyunca 10.00 – 19.00 saatleri arasında, son gün 10.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Avantajlı online bilet fiyatından yararlanmak isteyen ziyaretçiler www.plasteurasia.com adresinden biletlerini alabilirler.

Advertisement
Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler