Connect with us

Etkinlikler

PAGEV Kongresi için kayıtlar devam ediyor

Yayın Tarihi:

on

PAGEV, Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı tarafından gerçekleştirilecek 8. PAGEV Türk Plastik Endüstrisi Kongresi’nin bu yılki ana teması “‘Gıda Plastikleri’” olarak belirlendi. 

PAGEV, Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı tarafından 4 Aralık 2013 tarihinde Swissotel The Bosphorus İstanbul’da gerçekleştirilecek  kongrenin kayıtları devam ediyor.

“Bu yılki kongremiz “Gıda Sektöründe Plastik Uygulamaları” ana teması ile dünyamızda son yıllarda öne çıkan sağlıklı beslenme sorununa ve bu soruna en etkili çözümün plastik uygulamaları ile sağlanacağına dikkat çekmeyi amaçlamakta ve bir önceki kongrelerimizde yakalanan başarıyı sürdürmeyi hedeflemektedir” diyen Kongre Komitesi Başkanı Ahmet Meriç şu açıklamalarda bulundu:

“Bilindiği gibi dünya nüfusundaki hızlı artış doğal kaynaklarımızın hızla tükenmesini beraberinde getirmiş ve bugün dünyamız, 7 milyarı aşan nüfusunu kıt kaynakları ile doyurmakta yetersiz kalmıştır. Yaklaşık 1 milyar insan açlık sınırında yaşıyorken, dünyada üretilen gıdanın üçte birinin sofralara bile ulaşamadan çöpe gitmesi, bu artan nüfusun beslenme ihtiyacını karşılamak için plastiğe ihtiyaç duyulduğu gerçeğini ortaya koymaktadır. Çünkü Plastikler sunduğu esnek ve çok geniş uygulamalarla milyonlarca insanın taze mahsullerden süt ürünlerine, içeceklere kadar pek çok yiyeceğe taze ve güvenli bir şekilde ulaşmasını, ayrıca ucuz, hafif, sağlık açısından hiçbir zararlı madde içermeyen plastik borular sayesinde de en temel ihtiyaç olan temiz su kullanmasını sağlamaktadır.”

Meriç açıklamalarına şöyle devam etti: “Kongremiz; gıda, ambalaj ve plastik sektörünün önde gelen uzmanları, akademisyenleri, iş liderleri ve yatırımcıları için eşsiz bir fikir alışveriş ortamı sunacaktır. Dünyanın dört bir yanından tanınmış önde gelen şirketlerden konuşmacıların ve uzmanların bilgilerini paylaşacağı Kongremize sizleri davet etmekten Vakfımız adına kıvanç duyuyorum.”

Advertisement

Kongrede ele alınacak konu başlıkları ve konuşmacılar ise şöyle;

  • Rigid Plastik Ambalaj Pazarının Sağlıklı Gelişimi İçin Ufuk Turu – Kurt Kuruç, Farmamak, Genel Müdür
  • Gelişmekte Olan Ülkelerde Gıda Ambalaj Sektörü İçin Yatırım Potansiyeli – Livio Manzini, Bell Packaging Group, CEO
  • Gıda Dışı Ambalaj Uygulamalarında Kullanılmak Üzere Gıda Ambalaj Atıklarının Geri Dönüşümü – Michel Decodts, DuPont, Pazar Geliştirme Programı Müdürü
  • İçme Suyu İçin Büyük Kaplarda PET – Antonello Ciotti, Equipolymers, Küresel Ticari Direktör
  • Poliolefinlerin Antibakteriyel Film Uygulamaları – Alp Alparslan, Petkim, Ar-Ge Uzman Mühendisi
  • Fleksible Ambalaj Filmleri İçin Poliamid – Dr. Walter Goetz, BASF, Pazar Gelişimi- Poliamid ve Ara Ürünleri
  • Akıllı ve Sürdürülebilir Gıda Ambalaj Üretimi – Susfoflex Projesi – Samim Saner, Kalite Sistem Laboratuarları, Genel Müdür
  • Gaz Geçirgenliğini Ölçmek İçin Yeni Teknikler – Gabrielle Benedetti, Extrasolution, CEO
  • Aktif Oksijen Tutma – Kaliteyi Yakalamak – Florian Wagner, Albis Plastic, Ambalaj Bölümü İş Geliştirme Müdürü

Kongrede, ayrıca “Plastik Ambalajın Yaşam Kalitesine Katkısı” ve Gıda Sektöründe Plastik Uygulamaları” başlıklı iki panel gerçekleştirilecek.

Panele katılan konuşmacılar ise şöyle;

PANEL-1 “Plastik Ambalajın Yaşam Kalitesine Katkısı”

Moderatör; Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, Yalova Üniversitesi
Prof. Dr. Mehmet Ali Gürkaynak, İstanbul Üniversitesi
Prof. Dr. Nurseli Uyanık, İstanbul Teknik Üniversitesi
Prof. Dr. Levent Kurnaz, Boğaziçi Üniversitesi

 

Advertisement

PANEL-2 “Gıda Sektöründe Plastik Uygulamaları”

Moderatör; Sadettin Korkut, Petkim, Genel Müdür – ASD Yönetim Kurulu Başkanı
Galip Albayrak, McDonald’s Türkiye, Tedarik Zinciri Direktörü
İsmail Özdemir, SUDER, Yönetim Kurulu Başkanı
Osman Acun, Plaş Plastik, Genel Müdür
Dr. Rüştü Bozkurt, Dünya Gazetesi, Köşe Yazarı 

 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Etkinlikler

Silicone Expo Europe, Dow’un Ana Konuşmasıyla Heyecan Verici Teknik Konferans Programını Açıklıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Silicone Expo Europe, Dow'un Ana Konuşmasıyla Heyecan Verici Teknik Konferans Programını Açıklıyor

Silicone Expo Europe, silikon endüstrisinin önde gelen etkinliği, 17 Ocak’ta Dow’un çarpıcı bir ana konuşmacı olarak yer alacağı olağanüstü bir Teknik Konferans duyuracak. Bu konferans, silikon teknolojisindeki en son gelişmeleri keşfetmek için endüstri uzmanlarını, yenilikçileri ve düşünce liderlerini bir araya getirecek.

Dow, keskin malzeme bilimi ve sürdürülebilir çözümlere olan bağlılığı ile, değerli içgörüler sunarak konferansın tonunu belirleyecek. Konferans kapsamında katılımcılar, silikon uygulamalarındaki ilerlemeler, sürdürülebilir uygulamalar ve silikonun yeni teknolojilerdeki rolü gibi konularda tartışmalara katılacak ve sektör uzmanlarından bilgiler edinecek.

Wacker, Evonik, Rico Group, Elkem ve Elmet gibi şirketlerin yer alacağı dinamik bir sergi alanı da olacak. İlgilenen katılımcıların bu etkinlikte yerlerini almak için hızla kayıt yaptırmaları öneriliyor. Nathan Reuby, etkinliğin silikon teknolojisindeki potansiyeli keşfetmek için eşsiz bir platform olduğunu belirtiyor. Daha fazla bilgi ve kayıt için Silicone Expo Europe web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Oku

Etkinlikler

Plast Eurasia İstanbul 2023: Avrasya’nın En Büyük Plastik Fuarı Kapılarını Açıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Avrasya’nın en büyük plastik endüstrisi etkinliği olan Plast Eurasia İstanbul, bu yıl 22-25 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Uluslararası katılımın yoğun olacağı bu dev fuar, sektör profesyonellerini bir araya getirerek plastik endüstrisinin son yeniliklerini ve teknolojilerini sergileyecek.

Bu yılki fuar, 1.400’den fazla katılımcı firmanın ve 65.000’i aşkın sektör profesyonelinin katılımıyla rekor bir ziyaretçi sayısına ev sahipliği yapacak. Almanya, Danimarka, İran, Rusya, İtalya, Polonya, Çin ve İspanya gibi pek çok ülkeden katılımcıların yer alması, fuarda uluslararası bir platform oluşturuyor. Katılımcılar, ürünlerini sergileme ve yeni iş bağlantıları kurma fırsatı bulacaklar.

Plastik sektörü, Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlamaya devam ediyor. Toplam üretimi 10 milyon tonu aşan ve cirosu 50 milyar doları bulan bu sektör, doğrudan mamul ihracatında da 8 milyar dolarlık bir hacme ulaşıyor. Fuar, bu büyüyen sektörün küresel pazardaki yerini daha da güçlendirmeyi amaçlıyor.

Ziyaretçiler için, fuara online olarak erken bilet alımlarında indirimli fiyatlar sunuluyor. Biletler, www.plasteurasia.com web sitesi üzerinden temin edilebilecek. Plastik sektörünün kalbinin atacağı bu etkinlik, sektör profesyonelleri için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

Plast Eurasia İstanbul Fuarı, sektördeki son gelişmeleri, yenilikçi ürün ve hizmetleri keşfetmek isteyen herkesi bekliyor. Bu yılki etkinlik, plastik endüstrisinin geleceğine ışık tutacak önemli bir platform olacak.

Advertisement
Devamını Oku

Etkinlikler

Dünya plastik sektörünün aktörleri Plast Eurasia İstanbul’da buluşuyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Plastik endüstrisinin her yıl düzenlenen en büyük fuarlarından biri olan Plast Eurasia İstanbul Fuarı 22-25 Kasım 2023 tarihleri arasında sektörün aktörlerini buluşturmaya hazırlanıyor. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 32. kez bir araya gelecek olan sektör temsilcileri, plastik endüstrisine dair son teknolojileri, gelişmeleri tek çatı altında görme imkânı bulacak.

Plastik hayatımızın içinde

Bugün 10 milyon tonu geçen toplam üretimi, 50 milyar doları aşan cirosu, 8 milyar doları aşan direkt mamul ihracatı ve son 10 yılda GSMH büyümesini aşan yıllık büyümesi ile Türkiye ekonomisinin en önemli aktörlerinden biri olan plastik endüstrisinin ülke ekonomisine katkısı giderek artıyor. Türkiye plastik endüstrisinde Avrupa’da ilk sırada, dünya genelinde de altıncı sırada yer alıyor.

Plastikler bugün hayatımızın her alanında yer alıyor. Ambalajdan yapı ve inşaata, ulaşımdan tarıma, elektrik elektronikten sağlık sektörüne hatta spora, tasarıma, hobilerimize kadar pek çok alanda plastik hayatımızın içinde. 

Teknoloji ve yeniliğin merkezi Plast Eurasia İstanbul Fuarı

Advertisement

Sektörün geleceğini şekillendiren, hayatımıza yön veren teknolojilerin ve yeniliklerin sergileneceği fuarda, 1.000’in üzerinde katılımcı firmanın 65.000’den fazla sektör profesyoneli ile bir araya gelmesi bekleniyor. Plastik endüstrisinin lider markalarının sergileyeceği binlerce ürünü bir arada inceleme fırsatı yakalayacak olan ziyaretçiler fuarda,  makine ve hammadde ana başlıkları altında en yeni ürün ve hizmetleri bulacak.

Sektörün dev fuarı büyümeye devam ediyor

Plastik makineleri, makine ekipmanları ve yan sanayi, kalıp, geri dönüşüm, ısı ve kontrol cihazları, otomasyon, soğutma sistemleri, ham madde ve kimyasalları, yarı mamul ürünlerinin sergilendiği heniş bir kapsama sahip olan Plast Eurasia İstanbul Fuarı 2023 yılında da büyümesini sürdürüyor. Fuara yaklaşık 2 ay kala satışların tamamlandığı fuarda, 2023 yılında bir yeni salon daha ziyarete açıldı. Dünyanın dört bir yanından ürünlerini sergilemeye gelecek olan katılımcılar Almanya, İngiltere, Polonya, Hollanda, İspanya gibi ülkelerin yanı sıra Hindistan, İran gibi sektörde önde gelen diğer ülkelerden de ziyaretçiler ile buluşacak. 

Ziyaretçiler için avantajlı dönem devam ediyor

Yoğun ilginin sürdüğü fuarın online bilet ücretlerinde avantajlı dönem devam ediyor. Online biletini erkenden alan ziyaretçiler fuarı, indirimli bilet ile ziyaret edebilecek. Fuar, üç gün boyunca 10.00 – 19.00 saatleri arasında, son gün 10.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Avantajlı online bilet fiyatından yararlanmak isteyen ziyaretçiler www.plasteurasia.com adresinden biletlerini alabilirler.

Advertisement
Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler