Connect with us

Etkinlikler

Tetra Pak ve Migros’tan interaktif Çevre Günü aktivitesi

Yayın Tarihi:

on

Migros ve Tetra Pak, MMM Bahçeşehir Migros ve MMM Kartal Atalar Migros mağazalarında gerçekleştirilecek ‘Küçük Şeyler Doğayı Yeniler’ çevre etkinliği ile 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutluyor. Çocuklara geri dönüşüm konusunda interaktif eğitimler 1 – 9 Haziran tarihleri boyunca, her gün 12:00– 18:00 saatleri arasında katılıma açık olarak verilecek.

migros

Tüm dünyada yüz milyonlarca insanın günlük gereksinimlerini karşılayan güvenli, yenilikçi ve çevreci ürünler sağlayan Tetra Pak, çevre bilincine ve geri dönüşüm konusuna vurgu yapmak için Migros ile birlikte Dünya Çevre Günü’nü çeşitli aktivitelerle kutluyor.
Tetra Pak’ın çevre ve özellikle de geri dönüşüm bilincini artırmak için 2004’ten beri ilköğretim okullarında yürüttüğü, 2011 yılında da içeriğini yenilediği ‘Küçük Şeyler Doğayı Yeniler’ eğitimleri 2 yıldır Migros mağazalarında öğrencilerle buluşuyor. Uygulamalı eğitimlerde küçük çaba ve dokunuşlarla doğanın nasıl korunabileceği gösteriliyor.Migros’un MMM Bahçehir ve MMM Kartal Atalar’daki mağazalarında yapılacak ‘Küçük Şeyler Doğayı Yeniler’ çevre etkinliği ile çocuklara geri dönüşüm konusu animasyon karakterleri ile anlatılacak.

Kaşif Arı ve Yaprak’la geri dönüşüm macerası

Eğitimlerde geri dönüşüm bu projeye özel yaratılan iki kahraman Kaşif Arı ve Yaprak ile anlatılıyor. Uygulamalar sırasında çocuklar sürpriz hediyeler de kazanacak.

Etkinlik alanına kurulan geri dönüşüm seti ile hem çocuklar hem de Migros müşterileri süt ve meyve sularının karton ambalajlarını geri dönüştürerek, kendi kâğıtlarını üretebilecek.

Advertisement

Dünya  Çevre Günü kutlamaları kapsamında, MMM Bahçeşehir Migros ve MMM Kartal Atalar Migros mağazalarının içerisinde de geri dönüşümün önemini vurgulayan mesajlar verilecek.

Migros’a gelen müşteriler getirdikleri ambalaj atıklarını mağaza içinde yer alan geri dönüşüm kioskuna bırakabilecekler. Migros Grubu ilk kez mağazalarında 2010 yılında dev¬reye aldığı Geri Dönüşüm Kiosk’u ile müşterilerinin, geri dönüşüme katkıda bu-lunmak amacıyla getirdikleri kağıt, metal, cam, plastik, pil ve boş ambalaj malzemelerini bu kioskların ilgili bölümlerine atılıp, geri dönüşüme kazandırılmasına aracılık ediyor. Çevreci kiosklardan bugüne kadar 8 milyon adet atık toplandı.

‘50 binin üzerinde öğrenciyi eğittik’

Tetra Pak Büyük Ortadoğu Bölgesi Geri Dönüşüm Teknik Yöneticisi ve Tetra Pak Türkiye ve Kafkaslar Çevre Müdürü Ferid Ekmekcioğlu ‘Küçük Şeyler Doğayı Yeniler’ projesi sayesinde çocuklara geri dönüşümü ve önemini uygulamalı olarak anlattıklarını söyledi. Migros ile yaptıkları işbirliği ile bu eğitimleri okul dışına da taşıdıklarını ifade eden Ekmekcioğlu, “Projemizde iki çizgi karakter var; Kaşif ve Yaprak… Bu iki sevimli arı, çocukların çevreye ve geri dönüşüme yönelik merak ettiği sorulara yine çocukların anlayacağı bir dille yanıt veriyor. Eğitim içeriğinde enerji ve su tasarrufuna dikkat edilmesi; yenilenebilir kaynakların ve bunlardan üretilmiş malzemelerin kullanımına öncelik verilmesi; ambalaj atıklarının değerli bir hammadde olduğunu ve bunların yaş atıklardan ayrı toplanması konuları ayrıntılı olarak anlatılıyor. Eğitimlerimizde uzman eğitmenlerle çalışıyoruz. Okullara geri dönüşümü uygulamalı olarak anlatabileceğimiz geri dönüşüm setini kuruyoruz. Çocuklar içtikleri meyve suyu veya süt kutusunu öğretmenleriyle birlikte kâğıda dönüştürüyor. Projemizle bugüne kadar bir milyonun üzerinde öğrenciye ulaştık” dedi.

Advertisement

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Etkinlikler

Silicone Expo Europe, Dow’un Ana Konuşmasıyla Heyecan Verici Teknik Konferans Programını Açıklıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Silicone Expo Europe, Dow'un Ana Konuşmasıyla Heyecan Verici Teknik Konferans Programını Açıklıyor

Silicone Expo Europe, silikon endüstrisinin önde gelen etkinliği, 17 Ocak’ta Dow’un çarpıcı bir ana konuşmacı olarak yer alacağı olağanüstü bir Teknik Konferans duyuracak. Bu konferans, silikon teknolojisindeki en son gelişmeleri keşfetmek için endüstri uzmanlarını, yenilikçileri ve düşünce liderlerini bir araya getirecek.

Dow, keskin malzeme bilimi ve sürdürülebilir çözümlere olan bağlılığı ile, değerli içgörüler sunarak konferansın tonunu belirleyecek. Konferans kapsamında katılımcılar, silikon uygulamalarındaki ilerlemeler, sürdürülebilir uygulamalar ve silikonun yeni teknolojilerdeki rolü gibi konularda tartışmalara katılacak ve sektör uzmanlarından bilgiler edinecek.

Wacker, Evonik, Rico Group, Elkem ve Elmet gibi şirketlerin yer alacağı dinamik bir sergi alanı da olacak. İlgilenen katılımcıların bu etkinlikte yerlerini almak için hızla kayıt yaptırmaları öneriliyor. Nathan Reuby, etkinliğin silikon teknolojisindeki potansiyeli keşfetmek için eşsiz bir platform olduğunu belirtiyor. Daha fazla bilgi ve kayıt için Silicone Expo Europe web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Oku

Etkinlikler

Plast Eurasia İstanbul 2023: Avrasya’nın En Büyük Plastik Fuarı Kapılarını Açıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Avrasya’nın en büyük plastik endüstrisi etkinliği olan Plast Eurasia İstanbul, bu yıl 22-25 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Uluslararası katılımın yoğun olacağı bu dev fuar, sektör profesyonellerini bir araya getirerek plastik endüstrisinin son yeniliklerini ve teknolojilerini sergileyecek.

Bu yılki fuar, 1.400’den fazla katılımcı firmanın ve 65.000’i aşkın sektör profesyonelinin katılımıyla rekor bir ziyaretçi sayısına ev sahipliği yapacak. Almanya, Danimarka, İran, Rusya, İtalya, Polonya, Çin ve İspanya gibi pek çok ülkeden katılımcıların yer alması, fuarda uluslararası bir platform oluşturuyor. Katılımcılar, ürünlerini sergileme ve yeni iş bağlantıları kurma fırsatı bulacaklar.

Plastik sektörü, Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlamaya devam ediyor. Toplam üretimi 10 milyon tonu aşan ve cirosu 50 milyar doları bulan bu sektör, doğrudan mamul ihracatında da 8 milyar dolarlık bir hacme ulaşıyor. Fuar, bu büyüyen sektörün küresel pazardaki yerini daha da güçlendirmeyi amaçlıyor.

Ziyaretçiler için, fuara online olarak erken bilet alımlarında indirimli fiyatlar sunuluyor. Biletler, www.plasteurasia.com web sitesi üzerinden temin edilebilecek. Plastik sektörünün kalbinin atacağı bu etkinlik, sektör profesyonelleri için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

Plast Eurasia İstanbul Fuarı, sektördeki son gelişmeleri, yenilikçi ürün ve hizmetleri keşfetmek isteyen herkesi bekliyor. Bu yılki etkinlik, plastik endüstrisinin geleceğine ışık tutacak önemli bir platform olacak.

Advertisement
Devamını Oku

Etkinlikler

Dünya plastik sektörünün aktörleri Plast Eurasia İstanbul’da buluşuyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Plastik endüstrisinin her yıl düzenlenen en büyük fuarlarından biri olan Plast Eurasia İstanbul Fuarı 22-25 Kasım 2023 tarihleri arasında sektörün aktörlerini buluşturmaya hazırlanıyor. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 32. kez bir araya gelecek olan sektör temsilcileri, plastik endüstrisine dair son teknolojileri, gelişmeleri tek çatı altında görme imkânı bulacak.

Plastik hayatımızın içinde

Bugün 10 milyon tonu geçen toplam üretimi, 50 milyar doları aşan cirosu, 8 milyar doları aşan direkt mamul ihracatı ve son 10 yılda GSMH büyümesini aşan yıllık büyümesi ile Türkiye ekonomisinin en önemli aktörlerinden biri olan plastik endüstrisinin ülke ekonomisine katkısı giderek artıyor. Türkiye plastik endüstrisinde Avrupa’da ilk sırada, dünya genelinde de altıncı sırada yer alıyor.

Plastikler bugün hayatımızın her alanında yer alıyor. Ambalajdan yapı ve inşaata, ulaşımdan tarıma, elektrik elektronikten sağlık sektörüne hatta spora, tasarıma, hobilerimize kadar pek çok alanda plastik hayatımızın içinde. 

Teknoloji ve yeniliğin merkezi Plast Eurasia İstanbul Fuarı

Advertisement

Sektörün geleceğini şekillendiren, hayatımıza yön veren teknolojilerin ve yeniliklerin sergileneceği fuarda, 1.000’in üzerinde katılımcı firmanın 65.000’den fazla sektör profesyoneli ile bir araya gelmesi bekleniyor. Plastik endüstrisinin lider markalarının sergileyeceği binlerce ürünü bir arada inceleme fırsatı yakalayacak olan ziyaretçiler fuarda,  makine ve hammadde ana başlıkları altında en yeni ürün ve hizmetleri bulacak.

Sektörün dev fuarı büyümeye devam ediyor

Plastik makineleri, makine ekipmanları ve yan sanayi, kalıp, geri dönüşüm, ısı ve kontrol cihazları, otomasyon, soğutma sistemleri, ham madde ve kimyasalları, yarı mamul ürünlerinin sergilendiği heniş bir kapsama sahip olan Plast Eurasia İstanbul Fuarı 2023 yılında da büyümesini sürdürüyor. Fuara yaklaşık 2 ay kala satışların tamamlandığı fuarda, 2023 yılında bir yeni salon daha ziyarete açıldı. Dünyanın dört bir yanından ürünlerini sergilemeye gelecek olan katılımcılar Almanya, İngiltere, Polonya, Hollanda, İspanya gibi ülkelerin yanı sıra Hindistan, İran gibi sektörde önde gelen diğer ülkelerden de ziyaretçiler ile buluşacak. 

Ziyaretçiler için avantajlı dönem devam ediyor

Yoğun ilginin sürdüğü fuarın online bilet ücretlerinde avantajlı dönem devam ediyor. Online biletini erkenden alan ziyaretçiler fuarı, indirimli bilet ile ziyaret edebilecek. Fuar, üç gün boyunca 10.00 – 19.00 saatleri arasında, son gün 10.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Avantajlı online bilet fiyatından yararlanmak isteyen ziyaretçiler www.plasteurasia.com adresinden biletlerini alabilirler.

Advertisement
Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler