Connect with us

Etkinlikler

Türkiye, plastik sektörünün gücünü tüm dünyaya gösterdi

Yayın Tarihi:

on

 

PAGDER, Mayıs’ın 3’üncü haftasında eş zamanlı olarak gerçekleşen Güney Amerika’nın en büyük fuarlarından ‘Feiplastic 2013’ ve Asya’nın en büyük, dünyanın ise ikinci büyük plastik ve kauçuk fuarı olan ‘CHINAPLAS 2013’te, Türkiye plastik sektörünün güçlü potansiyelini tüm dünyaya başarıyla tanıttı.

 FEIPLASTIC

Firmaların ileri teknoloji rekabet düzeylerini küresel pazarlarda tanıtarak, ihracatlarının artmasına katkıda bulunmayı en önemli misyonlarından biri kabul eden PAGDER (Plastik Sanayicileri Derneği) ve İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği), ‘Feiplastic 2013’ ve ‘CHINAPLAS 2013’ fuarlarına “Milli Katılım” organizasyonu gerçekleştirdi.

Artan refahı ve plastik tüketimiyle sektörün uzak ama gözde ülkelerinden biri olma özelliğini taşıyan Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde iki yılda bir düzenlenen ‘Feiplastic 2013’te ve Çin’in Guangzhou kentinde düzenlenen dünyanın ikinci büyük plastik ve kauçuk fuarı olan ‘CHINAPLAS 2013’te Türkiye’ye ayrılan 200 metrekarelik  blok çok kısa sürede dolduruldu.

PAGDER, Viking Turizm ve İstanbul Travel işbirliği ve yüzde 50 KOSGEB desteği ile gerçekleşen organizasyonla, 150’nin üzerinde sektör mensubunun bu iki önemli fuarda yer alarak teknolojik gelişmeleri izlemelerine ve iş bağlantıları yapmalarına katkıda bulunuldu.

Advertisement

 

‘CHINAPLAS 2013’ yeni yatırımlarla 2011’e göre yüzde 22 büyüdü!

CHINAPLAS 2013, 20-23 Mayıs tarihleri arasında Çin’in Guangzhou kentinde düzenlendi. Bu yıl 27’ncisi düzenlenen fuara 38 ülkeden iki bin 900 firma, 25 holde stant düzeyinde katılım gösterdi. 15 ülkenin (Avusturya, Kanada, Fransa, Almanya, Hong Kong, İtalya, Kore, Çin, Tayvan, Türkiye, İsviçre, Singapur, İngiltere ve Amerika) katıldığı fuarda üç bin 200 makine sergilendi.

Yeni yatırımlarla 2011’e göre yüzde 22 büyüyen ve 220 bin metrekare ile rekor seviyede bir alana yayılan fuarı 115 binden fazla sektör mensubu ve ilgili ziyaret etti.

100 kadar Türk ziyaretçi ise KOSGEB’in desteğinden yararlanmak amacıyla, 2012 yılı satış cirosu 250 milyon dolar olan Borshe Enjeksiyon Makineleri fabrikasında gözlemde bulundu.

Advertisement

Bu yıl, fuarla eş zamanlı düzenlenen gösterinin ana teması “Archi – Light“ (Mimari Işık) ev konsepti idi. Gösteride, plastiğin bina ve inşaat sektöründeki en son uygulamaları, plastik malzemenin ev tasarımı ve inşaatındaki önemi vurgulandı. Ayrıca, Guangzhou Güzel Sanatlar Akademisi öğrencilerinin inovatif sandalye tasarımları da önemli bir yenilik olarak ziyaretçilere sunuldu.

Fuar süresince birçok konferans da verildi. İKMİB ve PAGDER tarafından ise fuara özel iki gala yemeği düzenlendi.

Latin Amerika’nın en etkin, en büyük ve en prestijli fuarı ‘Feiplastic 2013’…

Feiplastic 2013, 20-24 Mayıs 2013 tarihleri arasında Brezilya’nın Sao Paulo kentinde gerçekleşti. 85 bin metrekarelik sergi alanına sahip fuara Brezilya ve çevre ülkelerden 1400 firma katıldı.             12 milli ve 4 bireysel olmak üzere fuara toplam 16 Türk firması, stantlı katılım göstererek 250 metrekare üzerindeki alanı doldurdu. Fuarda pek çok workshop ve kısa seminerler verildi. Sao Paulo Başkonsolosu Mehmet Özgün Arman fuara gelerek Türk firmalarını ziyaret ederken, İKMİB ve PAGDER ise 2 gece gala yemeği verdi.

Advertisement

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Etkinlikler

Silicone Expo Europe, Dow’un Ana Konuşmasıyla Heyecan Verici Teknik Konferans Programını Açıklıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Silicone Expo Europe, Dow'un Ana Konuşmasıyla Heyecan Verici Teknik Konferans Programını Açıklıyor

Silicone Expo Europe, silikon endüstrisinin önde gelen etkinliği, 17 Ocak’ta Dow’un çarpıcı bir ana konuşmacı olarak yer alacağı olağanüstü bir Teknik Konferans duyuracak. Bu konferans, silikon teknolojisindeki en son gelişmeleri keşfetmek için endüstri uzmanlarını, yenilikçileri ve düşünce liderlerini bir araya getirecek.

Dow, keskin malzeme bilimi ve sürdürülebilir çözümlere olan bağlılığı ile, değerli içgörüler sunarak konferansın tonunu belirleyecek. Konferans kapsamında katılımcılar, silikon uygulamalarındaki ilerlemeler, sürdürülebilir uygulamalar ve silikonun yeni teknolojilerdeki rolü gibi konularda tartışmalara katılacak ve sektör uzmanlarından bilgiler edinecek.

Wacker, Evonik, Rico Group, Elkem ve Elmet gibi şirketlerin yer alacağı dinamik bir sergi alanı da olacak. İlgilenen katılımcıların bu etkinlikte yerlerini almak için hızla kayıt yaptırmaları öneriliyor. Nathan Reuby, etkinliğin silikon teknolojisindeki potansiyeli keşfetmek için eşsiz bir platform olduğunu belirtiyor. Daha fazla bilgi ve kayıt için Silicone Expo Europe web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Oku

Etkinlikler

Plast Eurasia İstanbul 2023: Avrasya’nın En Büyük Plastik Fuarı Kapılarını Açıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Avrasya’nın en büyük plastik endüstrisi etkinliği olan Plast Eurasia İstanbul, bu yıl 22-25 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Uluslararası katılımın yoğun olacağı bu dev fuar, sektör profesyonellerini bir araya getirerek plastik endüstrisinin son yeniliklerini ve teknolojilerini sergileyecek.

Bu yılki fuar, 1.400’den fazla katılımcı firmanın ve 65.000’i aşkın sektör profesyonelinin katılımıyla rekor bir ziyaretçi sayısına ev sahipliği yapacak. Almanya, Danimarka, İran, Rusya, İtalya, Polonya, Çin ve İspanya gibi pek çok ülkeden katılımcıların yer alması, fuarda uluslararası bir platform oluşturuyor. Katılımcılar, ürünlerini sergileme ve yeni iş bağlantıları kurma fırsatı bulacaklar.

Plastik sektörü, Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlamaya devam ediyor. Toplam üretimi 10 milyon tonu aşan ve cirosu 50 milyar doları bulan bu sektör, doğrudan mamul ihracatında da 8 milyar dolarlık bir hacme ulaşıyor. Fuar, bu büyüyen sektörün küresel pazardaki yerini daha da güçlendirmeyi amaçlıyor.

Ziyaretçiler için, fuara online olarak erken bilet alımlarında indirimli fiyatlar sunuluyor. Biletler, www.plasteurasia.com web sitesi üzerinden temin edilebilecek. Plastik sektörünün kalbinin atacağı bu etkinlik, sektör profesyonelleri için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

Plast Eurasia İstanbul Fuarı, sektördeki son gelişmeleri, yenilikçi ürün ve hizmetleri keşfetmek isteyen herkesi bekliyor. Bu yılki etkinlik, plastik endüstrisinin geleceğine ışık tutacak önemli bir platform olacak.

Advertisement
Devamını Oku

Etkinlikler

Dünya plastik sektörünün aktörleri Plast Eurasia İstanbul’da buluşuyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Plastik endüstrisinin her yıl düzenlenen en büyük fuarlarından biri olan Plast Eurasia İstanbul Fuarı 22-25 Kasım 2023 tarihleri arasında sektörün aktörlerini buluşturmaya hazırlanıyor. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 32. kez bir araya gelecek olan sektör temsilcileri, plastik endüstrisine dair son teknolojileri, gelişmeleri tek çatı altında görme imkânı bulacak.

Plastik hayatımızın içinde

Bugün 10 milyon tonu geçen toplam üretimi, 50 milyar doları aşan cirosu, 8 milyar doları aşan direkt mamul ihracatı ve son 10 yılda GSMH büyümesini aşan yıllık büyümesi ile Türkiye ekonomisinin en önemli aktörlerinden biri olan plastik endüstrisinin ülke ekonomisine katkısı giderek artıyor. Türkiye plastik endüstrisinde Avrupa’da ilk sırada, dünya genelinde de altıncı sırada yer alıyor.

Plastikler bugün hayatımızın her alanında yer alıyor. Ambalajdan yapı ve inşaata, ulaşımdan tarıma, elektrik elektronikten sağlık sektörüne hatta spora, tasarıma, hobilerimize kadar pek çok alanda plastik hayatımızın içinde. 

Teknoloji ve yeniliğin merkezi Plast Eurasia İstanbul Fuarı

Advertisement

Sektörün geleceğini şekillendiren, hayatımıza yön veren teknolojilerin ve yeniliklerin sergileneceği fuarda, 1.000’in üzerinde katılımcı firmanın 65.000’den fazla sektör profesyoneli ile bir araya gelmesi bekleniyor. Plastik endüstrisinin lider markalarının sergileyeceği binlerce ürünü bir arada inceleme fırsatı yakalayacak olan ziyaretçiler fuarda,  makine ve hammadde ana başlıkları altında en yeni ürün ve hizmetleri bulacak.

Sektörün dev fuarı büyümeye devam ediyor

Plastik makineleri, makine ekipmanları ve yan sanayi, kalıp, geri dönüşüm, ısı ve kontrol cihazları, otomasyon, soğutma sistemleri, ham madde ve kimyasalları, yarı mamul ürünlerinin sergilendiği heniş bir kapsama sahip olan Plast Eurasia İstanbul Fuarı 2023 yılında da büyümesini sürdürüyor. Fuara yaklaşık 2 ay kala satışların tamamlandığı fuarda, 2023 yılında bir yeni salon daha ziyarete açıldı. Dünyanın dört bir yanından ürünlerini sergilemeye gelecek olan katılımcılar Almanya, İngiltere, Polonya, Hollanda, İspanya gibi ülkelerin yanı sıra Hindistan, İran gibi sektörde önde gelen diğer ülkelerden de ziyaretçiler ile buluşacak. 

Ziyaretçiler için avantajlı dönem devam ediyor

Yoğun ilginin sürdüğü fuarın online bilet ücretlerinde avantajlı dönem devam ediyor. Online biletini erkenden alan ziyaretçiler fuarı, indirimli bilet ile ziyaret edebilecek. Fuar, üç gün boyunca 10.00 – 19.00 saatleri arasında, son gün 10.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Avantajlı online bilet fiyatından yararlanmak isteyen ziyaretçiler www.plasteurasia.com adresinden biletlerini alabilirler.

Advertisement
Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler