Connect with us

Etkinlikler

Türkiye “Ambalaj Ay Yıldızlarını” Seçiyor

Yayın Tarihi:

on

Ambalajınıza, tasarımınıza veya markanıza değer katmak için sizleri Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’na katılmaya davet ediyoruz. Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda TSE İşbirliğinde Altın Ambalaj Ödülleri de verilecektir. Başvurular 26.04.2013 Cuma günü bitiyor.

ambala

TSE’nin 24 yıldır başarıyla yürüttüğü Altın Ambalaj Yarışması ile Derneğimiz tarafından organize edilen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2012 itibariyle birleştirilmiştir.
Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda verilen Altın Ödüller arasından TSE işbirliği ile Altın Ambalaj Ödülleri de verilecektir. Seçici Kurul uygun gördüğü yarışma kategorilerinde verdiği Altın Ödüller içinden ayrıca en fazla 3 adet “Altın Ambalaj Ödülü’nü” seçecektir.
Yarışmaya, ambalaj üreticileri, ambalaj tasarımcıları, gıda ve gıda dışı her türden tüketici ve endüstriyel amaca yönelik ambalajlı ürünü üreten ve/veya bunların satış noktasındaki sergileme, sunum ve sergileme yapıtlarını bilfiil yada diğer işletmeler aracılığı ile üreten yada ürettirerek piyasaya süren marka sahipleri katılabilir. Yarışmaya aşağıdaki kategorilerde katılabilirsiniz;

 

YARIŞMA KATEGORİLERİ
• İçecekler
• Gıda
• Ev – Otomotiv – Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri
• Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları
• Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları
• Elektronik ve Elektrikli Eşya
• Sağlık ve Güzellik Ürünleri
• Tıp ve Eczacılık Ürünleri
• Ambalaj Malzemeleri
• Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza Ürünleri
• Fleksibıl Ambalajlar
• Grafik Tasarım
Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması WPO tarafından akredite edilmiş bir yarışmadır.
Yarışmada ürünleri ile dereceye giren katılımcılar dilerlerse WPO- World Packaging Organization’ın düzenlemekte olduğu WorldStar yarışmasına katılma hakkı elde edeceklerdir.
Yarışmada ödül alan firmaların ödülleri en prestijli mekanlarda, katılımcılar ile basılı ve görsel medyanın konuk edildiği bir tören ile dağıtılacaktır. 2011 yılı ödül töreni Çırağan Sarayında, 2012 yılı Ödül töreni Four Seasons Hotel Bosphorus’da gerçekleştirilmiştir. 2013 Ödül Töreni 2 Eylül 2013 tarihinde Four Seasons Hotel Bosphorus’da gerçekleşecektir. Ambalaj Sektörünün değerli temsilcilerini, marka sahiplerini ve tasarımcıları bir araya getiren sektörümüzün bu özel gecesine sponsor olmak isteyen firmaların Derneğimizden Mali & İdari İşler ve Organizasyonlar Koordinatörü Hülya Ataman ile(hulyaataman@ambalaj.org.tr) iletişime geçmesini rica ederiz. 2013 Ödül Töreni sponsorluk dosyamızı aşağıdaki Ek 2 linkinden indirebilirsiniz. 2013 Ödül Töreni 2012 ile aynı konsepte yapılacaktır, 2012 ödül törenini izlemek için lütfen yandaki linki tıklayınız http://www.youtube.com/watch?v=ItYUIK8FNvg

Başvuru Hakkında Bilgi

Advertisement

Başvuru için ekdeki formu doldurarak aşağıdakilerle birlikte adresimize teslim etmeniz / göndermeniz yeterlidir.

Başvuru CD’sinde olması gerekenler
• Başvuru Formu kaşeli imzalı olarak taranmış hali,
• Ürününüzü anlatan 100 kelimelik Türkçe yazı (Word olarak)
• Ürününüzü anlatan özet 30 kelimelik yazı, Türkçe ve İngilizce ayrı ayrı (Word olarak)
• Ürününüzün en az iki profesyonel çekilmiş görseli, en az 300 DPI

Başvuru formunun aslı ile birlikte içeriği yukarıda verilen Cd yi ve ürününüzün en az 2 dolu ve 2 boş halini 26.04.2013 tarihine kadar aşağıdaki adresimize ulaştırmanızı rica ederiz.

Daha detaylı bilgiye web sitemizden, başvuru formuna ve sponsorluk dosyasına ise aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 

Advertisement

Ek 1: Yarışma Başvuru Formu

Ek 2: Ödül Töreni Sponsorluk Dosyası

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması bir “ASD – Ambalaj Sanayicileri Derneği” Organizasyonudur.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Etkinlikler

Silicone Expo Europe, Dow’un Ana Konuşmasıyla Heyecan Verici Teknik Konferans Programını Açıklıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Silicone Expo Europe, Dow'un Ana Konuşmasıyla Heyecan Verici Teknik Konferans Programını Açıklıyor

Silicone Expo Europe, silikon endüstrisinin önde gelen etkinliği, 17 Ocak’ta Dow’un çarpıcı bir ana konuşmacı olarak yer alacağı olağanüstü bir Teknik Konferans duyuracak. Bu konferans, silikon teknolojisindeki en son gelişmeleri keşfetmek için endüstri uzmanlarını, yenilikçileri ve düşünce liderlerini bir araya getirecek.

Dow, keskin malzeme bilimi ve sürdürülebilir çözümlere olan bağlılığı ile, değerli içgörüler sunarak konferansın tonunu belirleyecek. Konferans kapsamında katılımcılar, silikon uygulamalarındaki ilerlemeler, sürdürülebilir uygulamalar ve silikonun yeni teknolojilerdeki rolü gibi konularda tartışmalara katılacak ve sektör uzmanlarından bilgiler edinecek.

Wacker, Evonik, Rico Group, Elkem ve Elmet gibi şirketlerin yer alacağı dinamik bir sergi alanı da olacak. İlgilenen katılımcıların bu etkinlikte yerlerini almak için hızla kayıt yaptırmaları öneriliyor. Nathan Reuby, etkinliğin silikon teknolojisindeki potansiyeli keşfetmek için eşsiz bir platform olduğunu belirtiyor. Daha fazla bilgi ve kayıt için Silicone Expo Europe web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Oku

Etkinlikler

Plast Eurasia İstanbul 2023: Avrasya’nın En Büyük Plastik Fuarı Kapılarını Açıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Avrasya’nın en büyük plastik endüstrisi etkinliği olan Plast Eurasia İstanbul, bu yıl 22-25 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Uluslararası katılımın yoğun olacağı bu dev fuar, sektör profesyonellerini bir araya getirerek plastik endüstrisinin son yeniliklerini ve teknolojilerini sergileyecek.

Bu yılki fuar, 1.400’den fazla katılımcı firmanın ve 65.000’i aşkın sektör profesyonelinin katılımıyla rekor bir ziyaretçi sayısına ev sahipliği yapacak. Almanya, Danimarka, İran, Rusya, İtalya, Polonya, Çin ve İspanya gibi pek çok ülkeden katılımcıların yer alması, fuarda uluslararası bir platform oluşturuyor. Katılımcılar, ürünlerini sergileme ve yeni iş bağlantıları kurma fırsatı bulacaklar.

Plastik sektörü, Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlamaya devam ediyor. Toplam üretimi 10 milyon tonu aşan ve cirosu 50 milyar doları bulan bu sektör, doğrudan mamul ihracatında da 8 milyar dolarlık bir hacme ulaşıyor. Fuar, bu büyüyen sektörün küresel pazardaki yerini daha da güçlendirmeyi amaçlıyor.

Ziyaretçiler için, fuara online olarak erken bilet alımlarında indirimli fiyatlar sunuluyor. Biletler, www.plasteurasia.com web sitesi üzerinden temin edilebilecek. Plastik sektörünün kalbinin atacağı bu etkinlik, sektör profesyonelleri için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

Plast Eurasia İstanbul Fuarı, sektördeki son gelişmeleri, yenilikçi ürün ve hizmetleri keşfetmek isteyen herkesi bekliyor. Bu yılki etkinlik, plastik endüstrisinin geleceğine ışık tutacak önemli bir platform olacak.

Advertisement
Devamını Oku

Etkinlikler

Dünya plastik sektörünün aktörleri Plast Eurasia İstanbul’da buluşuyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Plastik endüstrisinin her yıl düzenlenen en büyük fuarlarından biri olan Plast Eurasia İstanbul Fuarı 22-25 Kasım 2023 tarihleri arasında sektörün aktörlerini buluşturmaya hazırlanıyor. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 32. kez bir araya gelecek olan sektör temsilcileri, plastik endüstrisine dair son teknolojileri, gelişmeleri tek çatı altında görme imkânı bulacak.

Plastik hayatımızın içinde

Bugün 10 milyon tonu geçen toplam üretimi, 50 milyar doları aşan cirosu, 8 milyar doları aşan direkt mamul ihracatı ve son 10 yılda GSMH büyümesini aşan yıllık büyümesi ile Türkiye ekonomisinin en önemli aktörlerinden biri olan plastik endüstrisinin ülke ekonomisine katkısı giderek artıyor. Türkiye plastik endüstrisinde Avrupa’da ilk sırada, dünya genelinde de altıncı sırada yer alıyor.

Plastikler bugün hayatımızın her alanında yer alıyor. Ambalajdan yapı ve inşaata, ulaşımdan tarıma, elektrik elektronikten sağlık sektörüne hatta spora, tasarıma, hobilerimize kadar pek çok alanda plastik hayatımızın içinde. 

Teknoloji ve yeniliğin merkezi Plast Eurasia İstanbul Fuarı

Advertisement

Sektörün geleceğini şekillendiren, hayatımıza yön veren teknolojilerin ve yeniliklerin sergileneceği fuarda, 1.000’in üzerinde katılımcı firmanın 65.000’den fazla sektör profesyoneli ile bir araya gelmesi bekleniyor. Plastik endüstrisinin lider markalarının sergileyeceği binlerce ürünü bir arada inceleme fırsatı yakalayacak olan ziyaretçiler fuarda,  makine ve hammadde ana başlıkları altında en yeni ürün ve hizmetleri bulacak.

Sektörün dev fuarı büyümeye devam ediyor

Plastik makineleri, makine ekipmanları ve yan sanayi, kalıp, geri dönüşüm, ısı ve kontrol cihazları, otomasyon, soğutma sistemleri, ham madde ve kimyasalları, yarı mamul ürünlerinin sergilendiği heniş bir kapsama sahip olan Plast Eurasia İstanbul Fuarı 2023 yılında da büyümesini sürdürüyor. Fuara yaklaşık 2 ay kala satışların tamamlandığı fuarda, 2023 yılında bir yeni salon daha ziyarete açıldı. Dünyanın dört bir yanından ürünlerini sergilemeye gelecek olan katılımcılar Almanya, İngiltere, Polonya, Hollanda, İspanya gibi ülkelerin yanı sıra Hindistan, İran gibi sektörde önde gelen diğer ülkelerden de ziyaretçiler ile buluşacak. 

Ziyaretçiler için avantajlı dönem devam ediyor

Yoğun ilginin sürdüğü fuarın online bilet ücretlerinde avantajlı dönem devam ediyor. Online biletini erkenden alan ziyaretçiler fuarı, indirimli bilet ile ziyaret edebilecek. Fuar, üç gün boyunca 10.00 – 19.00 saatleri arasında, son gün 10.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Avantajlı online bilet fiyatından yararlanmak isteyen ziyaretçiler www.plasteurasia.com adresinden biletlerini alabilirler.

Advertisement
Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler